Fundacja Rozwoju Aktywności Społecznej Wspólnota

Wspólnie realizujemy projekty o charakterze społecznym, wspierające procesy rehabilitacji i reintegracji zawodowej

REHABILITACJA=PRACA
FELU.09.05-IZ.00-0010/24

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus
w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

Cel główny

Zaktywizowanie zawodowe na podstawie programu kompleksowej rehabilitacji ułatwiającego powrót do pracy 100 osób (60K/40M) osoby bezrobotne zarejestrowane w powiatowych urzędach pracy w województwie lubelskim, potrzebujące świadczeń rehabilitacyjnych – w terminie do 31.12.2026, w tym podjęcie pracy lub kontynuacja zatrudnienia przez 30 osób dzięki wsparciu w obszarze zdrowia, zdobycie kwalifikacji przez 80 osób na podstawie działań projektu poprzez skorzystanie ze zindywidualizowanego i kompleksowego wsparcia w projekcie. Projekt zakłada realizację jednego programu kompleksowej rehabilitacji ułatwiającej powrót do pracy w obszarze: chorób układu nerwowego, jako element szerszej ścieżki umożliwiającej danej osobie utrzymanie lub powrót do zatrudnienia.

Grupa docelowa

100 osób (60K/40M) osoby bezrobotne zarejestrowane w powiatowych urzędach pracy w województwie lubelskim, potrzebujące świadczeń rehabilitacyjnych.

Grupę docelową stanowią osoby bezrobotne zarejestrowane w powiatowych urzędach pracy w województwie lubelskim, narażone na opuszczenie rynku pracy z powodu czynników zdrowotnych, potrzebujące świadczeń rehabilitacyjnych w celu podjęcia zatrudnienia.

Cel projektu wynika bezpośrednio ze zdiagnozowanych problemów i potrzeb grupy docelowej i jest spójny z właściwym celem szczegółowym programu i bezpośrednio przekłada się na założone wprojekcie zadania.

Istotne cechy grupy docelowej

1. Osoby bezrobotne zarejestrowane w powiatowych urzędach pracy w województwie lubelskim
  2. Stwierdzona choroba układu nerwowego
  3. Osoby dorosłe (powyżej 18r.ż.)
  4. Brak / nieaktualne kwalifikacje zawodowe lub takie, które utrudniają pracę lub podjęcie nowej pracy z uwzględnieniem uwarunkowań zdrowotnych
  5. Osoby na wszystkich poziomach wykształcenia ze wzgl.na strukturę wykształcenia (minimum 20% osób z wyższym wykształceniem)

Wsparcie w ramach projektu: Moduł rehabilitacji medycznej w zakresie chorób układu nerwowego

Konsultacja lekarska i diagnoza (lekarz specjalista w zakresie chorób układu nerwowego w wymiarze 1 godziny). Opracowanie Indywidualnego Programu Rehabilitacji (IPR) (1 godzina) wraz z monitoringiem IPR i ewentualną korektą (3 godziny) dla każdego uczestnika projektu

Rehabilitacja medyczna w zakresie chorób układu nerwowego w wyspecjalizowanym ośrodku w ramach pobytu rehabilitacyjnego trwającego 2 tygodnie  dla każdego uczestnika projektu

Rehabilitacja medyczna w zakresie chorób układu nerwowego w formie rehabilitacji, zabiegów fizjoterapeutycznych, terapia manualna, w tym funkcjonalny trening medyczny w tym promocja aktywności fizycznej,  w wymiarze 50 godzin  dla każdego uczestnika projektu

Wsparcie w ramach projektu: Moduł rehabilitacji zawodowej ułatwiającej powrót do pracy

Indywidualne doradztwo zawodowe wraz z opracowaniem i monitorowaniem IPD w wymiarze 8 godzin dla każdego uczestnika projektu

Coaching indywidualny kompetencyjny w zakresie kompetencji osobistych i społecznych w wymiarze 10 godzin dla każdego uczestnika projektu

Szkolenia zawodowe w wymiarze 150 godzin dla 50 uczestników projektu. Uczestnikom szkolenia przysługuje stypendium szkoleniowe (150h x 15,30 = 2 294,97 brutto)

Staże zawodowe w wymiarze 6 miesięcy dla 50 uczestników projektu. Uczestnikom projektu podejmującym staż przysługuje stypendium stażowe (2 294,97 x 6 mc-y) i zwrot kosztów dojazdu ((20 dni x średnio 30 zł) x 6 miesięcy).

Pośrednictwo pracy w wymiarze 8 godzin dla każdego uczestnika projektu

Wsparcie w ramach projektu: Moduł rehabilitacji psychospołecznej ułatwiającej powrót do pracy

Indywidualne poradnictwo psychologiczne w wymiarze 14 godzin dla każdego uczestnika projektu.